Informace o cechu svatebních expertů

Vážení přátelé,
Cech svatebních expertů, z.s. vás vítá na svých stránkách. Od listopadu 2014, kdy jsme ideově vznikli, se myšlenky a názory zakladatelů pěkně vytříbily, takže vám nyní předkládáme možnost vstupu do prvního etablovaného sdružení profesionálů svatební branže v ČR.

Zakladatelé cechu, Lucie Kopecká (ředitelka jediného stánkového svatebního časopisu v ČR - Tvoje svatba) a Viktor Blažek (marketingový ředitel Svatebních domů NUANCE), jsou zkušení matadoři českého svatebního průmyslu, majíce za sebou mnoho akcí svatebního druhu, a to jako pořadatelé i účastníci, a dá se říci, že jsou ve svatební branži od jejího novodobého obnovení. Možná si řeknete, že jde u nich, coby zakladatelů a podnikatelů v branži, o střet zájmů. Nejde. Sdružení svatebních podnikatelů nemohou zakládat lidé bez dlouholetého vhledu do svatební problematiky a ověřených výsledků vlastní práce a teorií. Jejich současné pozice jim naopak dávají punc spolehlivosti a prověřenosti.

Česká svatební branže je doposud plna žabomyších válek a pseudokonkurence, nově hladinu zčeřily poplatky za zkoušení v salonech nebo černý trh s celně podhodnocenými plagiáty svatebních šatů světových značek. I tato témata jsou v zájmovém okruhu Cechu svatebních expertů. Zjednodušeně se dá říci, že cech vznikl proto, aby se svatební branže zpřehlednila, kategorizovaly se subjekty podle cílových skupin, vyjasnily se pojmy jako exkluzivní, autorizované, značkové, prémiové, luxusní, a přestaly se zneužívat promo materiály známých značek neautorizovanými subjekty. Nejde o to, aby kvetly jen velké firmy! Je třeba, aby se dařilo všem invenčním a šikovným svatebním "srdcařům", na kterých se občas přiživují rychlokvašné svatební firmy, které třeba jen na jeden rok rozdrobí trh v regionu a dokonce se chlubí ukradenými fotografiemi či označují svůj sortiment za značkový, přestože tomu tak není.

Leccos se už ve svatební branži podařilo. Dost byla potlačena slevománie neústupným zdůrazňováním hodnoty a důležitosti svatebních služeb a komodit. Částečná náprava podbízením zničených cen trvala 5 let. Známé firmy už se dnes necítí jako vyděrači, když si za své vysoce kvalitní služby účtují přiměřené ceny. Mnoho potencionálních zákazníků již umí rozpoznat kvalitativní rozdíly napříč svatebními subobory a adekvátně k tomu se chovají. Všichni víme, že právě ti milí a skromní zákazníci mívají největší přehled a vytříbený vkus. Je zapotřebí, aby lidé dopředu věděli, k jakému obchodníkovi směřují a mohli si tak promyslet, co od něj očekávají, respektive, v jaké cenové hladině si přejí svou svatbu vystrojit. Věřte, je to důležité a všem zákazníkům i podnikatelům se uleví.

Cech svatebních expertů říká: Projasněme svatební trh specifikací značkových a neznačkových firem, nebojme se toho, zákazníci si to přeberou. Velké množství snoubenců požaduje levné a kvalitní služby, aniž by byli zmateni hrou na něco víc. Prostě, skuteční zástupci světových značek (...a fotografové s vysokou erudicí, hotely se špičkovou gastronomií, koordinátoři s geniálními kontakty a referencemi...) nechť jsou poprávu drazí (potřebují růst kvalitou) a spolehlivé menší firmy s transparentním sortimentem, spoustou spokojených zákazníků a skromnou rétorikou, ať mají možnost růstu kvantitativním způsobem. I firmy obchodující s napodobeninami mohou bez problému obstát, nebudou-li své zboží označovat za originály, budou-li pro jeho propagaci fotit vlastní booky a proclívat je ve skutečných cenách (ačkoliv mnohdy je jejich výroba skutečně velice levná).

Pojďte nám s tím pomoct a společně vybudujme světově srovnatelnou svatební branži v ČR! Konkurujme si zárověň jako hrdé subjekty předhánějíce se inovacemi a neotřelými nápady namísto drmolení o luxusu či 50% slevě. Jako svatební experti získáte i nemálo cechovních výhod a prestiž.

/sg/